Силно невреме го зафати денеска околу 16 часот, Белград и пошироката околина

Се смрачи и за само неколку минути, грмело и дувал силен ветер кој буткал стебла ширум градот, а по улиците нема жива душа.

Забележен е и осетен пад на температурите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.