Три безживотни тела се пронајдени денеска на различни локации во Белград.

Како што пишуваат српските медиуми, првото тело било забележано нешто пред 12 часот на железничката станица во Ресник, веднаш до железничката пруга, и било во фаза на распаѓање. Еден час подоцна, друго тело, во иста состојба, било пронајдено во стан во Палилула. Третото тело е пронајдено во стан во Борча, а се работи за маж на 35 години.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.