Камион се движи по плажа и истура бетон во море. Според албанскиот портал News1.al, кој го објави ова видео на својот официјален профил на „Инстаграм“,  станува збор за една од плажите во Драч, Албанија.

На видеото се гледа како возило се движи и од бетонската мешалка истура малтер во морето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by News1.al (@news1.al)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.