Директорот на Клиничкиот центар во Ниш, професор д-р Зоран Радовановиќ изјави дека состојбата на девојчето Моника Каримановиќ е стабилна.

После сите анализи кои синоќа ги направивме, по консултацијата со психологот, може да речеме дека состојбата на Моника е стабилна, изјави докторот Радовановиќ.

Тој додаде дека се направени сите анализи и дека е најважно оти на Моника и се врати насмевката на лицето.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.