Девојчето Х.Т.(4) се удави денеска во базенот на дворот на куќата каде што живеело.

Трагедијата се случила околу 11.50 часот во селото Омољица во општината Панчево.

Како што се дознава, девојчето за време на играта упаднало во базенот кој имал длабочина од 65 саниметри. На местото на несреќата набрзо стигнала екипа на Брзата помош и лекарите се обиделе да го реанимираат девојчето, но и немало спас. Обдукцијата ќе покаже која е вистинската причина за смртта.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.