Ненад Неша Зечевиќ од Тутин кој беше брутално убиен пред неколку денови во Бремен, од страна на Аднан Х., државјанин на Босна и Херцеговина,.Тој го заклал во неговиот стан, а потоа му го искасапил телото на парчиња

– Осомничениот и убиениот живееле заедно во стан во Бремен и биле цимери а со нив бил уште еден маж од Романија. Тројцата наводно работеле во градежна фирма

На 13 јуни осомничениот  прво се скарал со Ненад, пред конфликтот да прерасне во тепачка. Осомничениот од непозната причина ја претепал жртвата, а во станот во тој момент наводно бил романскиот државјанин. Неколку часа по тепачката се случило злосторството.

Осомничениот убиец, откако брутално го претепал Нешо земал нож и го заклал.Му го пресекол грлото а по ѕидовите и по мебелот почнало да блика крв насекаде. Глетката била страшна..Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.