19 дена по масакрот, момчето кое беше рането во пукотниците во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар сè уште е во тешка состојба, а во текот на претходната недела беше пренесено во Институтот за мајки и деца. Тој има сериозни повреди на градниот кош, вратот и два рбетни пршлени.

Сè уште е во тешка состојба, може да ја движи едната рака, другата не. Не може да ги движи ни двете нозе. Откако беше ранет помина извесно време на респирато бидејќи повредена му е лезија во близина на продолжениот мозок, вели соговорник за порталот „Нова“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.