Снимката од Novini.bg го покажува отстранувањето на лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов од неговиот дом во Банкаја.

Во тек е голема операција во врска со 120 случаи на Европското обвинителство во Бугарија, се вели во официјалното соопштение на полицијата. Претреси и заплени се вршат на многу адреси.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.