Мотоциклистот М.М. (22) загина во сообраќајна несреќа во селото Змињак, кај Богатиќ, кога изгубил контрола над јахамата и слетал од патот.

Се наведува дека телото на несреќното момче, кое почина на лице место, е најдено 50 метри подалеку од местото на несреќата, а медиумите објавуваат морничави фотографии кои предизвикуваат неверување.

Имено, моторот од силината на ударот одлетал во воздух и се закачил на струјните кабли.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.