Дваесет и едногодишник од Крушевац се бори за својот живот, откако утрово околу 5 часот му бил испукан куршум во градите.

Настанот се случил во станот на несреќникот, а идентитетот на сторителот е непознат.

Полициската истрага е во тек, пренесува „Курир.рс“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.