Во тешка сообраќајна несреќа загина фудбалерот на Грција Статис Хациламброс.

Овој фудбалер го носеше дресот на Левадијакос, Панелефсинијакос, додека последен тим за кој настапуваше е Елопијакос.

Според неговиот последен клуб, несреќата се случила еден ден пред Хациламброс да наполни 26 години.

Наводно, неговото возило излетало од патот и удрило во маслиново дрво.

Тој забележа седум настапи во елитното ниво на натпреварувањето.

Играше на позицијата лев бек.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.