Министерот за здравство на Србија Златибор Лончар утре прв ќе ја прими првата доза од кинеската вакцина против ковид 19.

Агенцијата за лекови на Србија издала решение за 100.000 парчиња вакцина од Кина, која ги поминала сите неопходни тестови. Квалитетот на кинеската вакцина е потврден и може да се почне со нејзина употреба во Србија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.