Дејан Лучиќ, писател на шпионски романи кој поседува доверливи разузнувачки информации тврди дека поранешниот југословенски претседател Слободан Милошевиќ речиси сигурно не починал во судот во Хаг и дека за тоа постојат многу докази и факти.

Знам дека е така од причина што никој не го виде умрен. Неговиот син не отиде на погреб туку остана во Москва каде што замина и таткото-твррди Лучиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.