Eден од најдобрите пријатели на Слободан Милошевиќ Микица Ѓорѓевиќ открива еден разговор со него.Се однесува на Медлин Олбрајт која почина пред неколку денови.Таа од Милошевиќ барала да го испорача Аркан во Хашкиот суд.

– Те молам да го уапсиш Аркан и да го однесеш во Хаг. Милошевиќ беше изненаден, знаеше дека го бараат Аркан, но не очекуваше дека ќе се искачи на тоа ниво. Тој одби и рече дека не би сакал граѓанска војна во Србија и дека не сака и нема да ја испорача – се присетуваЃорѓевиќ на зборовите на Милошевиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.