Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ загуби на изборите но не се помирува со поразот. Тој пред неколку дена даде изјава дека ако треба ќе оди во „гора“ да ја брани земјата.

На една фотогафија Мило е во шума со непозната девојка и бебе а слоганот е  „Тој да ја чуваа а таа да раѓа“. На друга пак Црногорците се шегуваат дека претседателот треба да каже во која точно шума се наоѓа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.