Десетина мигранти вчера околу 18 часот упаднале во продавницата на „Зара“ сметена на „Кнез Михајлова“ во центарот на Белград. Видеото од инцидентот беше споделено по социјалните мрежи, а според девојката која го снимала видеото, групата влетала во продавницата и се обиделе набрзина да украдат дел од изложената облека.

Двајцата обезбедувачи се обиделе да ги сопрат, но никој од бројните минувачи не помогнал.

Инцидентот траел десетина минути, а според авторката на видеото, тие успеале да украдат само една јакна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.