Расправија меѓу двајца мигранти на автобуската станица во Бања Ковиљача завршила трагично. Инцидентот се случил утринава.

Двајцата мигранти се скарале, па се степале. Еден од нив извадил нож и прободел 23-годишно момче од Авганистан.

Осомничениот, исто така Авганистанец, стар 30 години, е во бегство и полицијата го бара во околината на Лозница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.