Маж од село во близина на Велика Плана, Србија влегол во средно училиште и почнал да пука од автоматска пушка, пренесува „Блиц“ и „РТС“.

Мажот пукал двапати од оружјето и за среќа никој не бил повреден.

Професор во училиштето успеал да го совлада напаѓачот, кај кого биле најдени уште и рачна бомба, пиштол и експлозив.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.