Морничава драма се одиграла во трговски центар во Белград, каде што ворасен човек се обидел да силува 10-годишно девојче.

Тој го повлекол девојчето кон тоалетот, но зџа среќа нејзината сестра успеала да види што се обидува да направи, објави српски „Курир“.

Девојчето целото се тресело од страв, а полицијата во многу брзо време го блокирала целиот трговски центар и го уапсила манијакот кого родителите на девојчето сакале да го линчуваат, поради што морало да биде извлечен со лифт преку гаражата.

Нападот се случил меѓу голем број деца и родители кои секојдневно доаѓаат во овој трговски центар каде што има игротека за деца и обезбедување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.