Словенечките медиуми објавија дека тројца македонски државјани украле 150 литри дизел од паркиран камион „Сканија“.

Жител на словенечкото место Бивје ги забележал трите лица кои му биле сомнителни и решил да се јави во полиција, по што двајца од нив биле фатени, а третиот избегал во кафеана, каде што се криел половина час.

Тројцата Македонци престојуваат во Словенија, а биле фатени на лице место како крадат со пумпа и имале наполнети туби со дизел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.