Мајката на масовниот убиец Коста Кецмановиќ пред неколку дена дошла да го посети.Но, неочекувано тој не сакал да ја види.

Кога лекарите му кажале дека мајка му дошла да го посети, тој бесно почнал да се буни и да вели дека не сака да ја види. Дури не не сакал ни да го прифати пакетот што таа му го донела.

Додека мајката  чекала во ходникот слушнала викање, а потоа и кажале вработените
дека нејзиниот син ја одбил посетата, па таа се свртела и отишла дома без да каже збор.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.