По изјавата на Срѓан Јанковиќ дека не го видел девојчето на денот на нејзиното исчезнување, мајката на малата Данка Илиќ, Ивана Илиќ, изрази згрозеност од плашливите тврдења на осомничениот за убиството на нејзиното дете.

Таа изјави дека била збунета и не разбира зошто убијците им го прават ова, бидејќи тој ден на ридот видела две лица во автомобилот, па не и било јасно кој е другиот сопатник.

– Сега сум изненаден, не знам што да кажам! Која беше другата личност во автомобилот што тогаш видов двајца во автомобилот? Ништо не ми е јасно… Ако ништо не направил, како што вели, зошто молчел два месеци! Под голем стрес сум – изјави Ивана за „Информер“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.