Две женски лица се уапсени за чедоморство во Бужим, БиХ, соопшти босанската полиција. Според неофицијалните информации на босанскиот портал „Кликс“, штотуку роденото бебе го усмртиле Е.Х. и нејзината малолетна ќерка Е.Л., која е родилката.

Злосторството се случило вчера наутро, а осомничените се предадени во Обвинителството, каде што ќе бидат сослушани од обвинител.

Извшрена е обдукција на бебето.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.