Две лица загинаа утрово откако пожар изби во стан во населбата Нов Белград. Жртвите се жена (36) и тригодишно дете кои скокнале низ прозорецот од четвртиот спрат на зградата, во обид да се спасат од пламенот. И двајцата им подлегнале на повредите, дознава спрски „Блиц“.

Пожарот избил околу 8:20 часот утрово. Пожарникарите сè уште се на терен и се обидуваат да влезат во станот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.