Српската полиција ја уапси 21-годишната Д.М. од Смедерево, под сомнение дека извршила кривично дело – запоставување и злоупотреба на малолетно лице.

Девојката е осомничена дека го оставала своето двегодишно дете само и по неколку дена, заклучено во домот.

Засега, мајката е задржана во притвор од 48 часа, по што ќе виде изнесена пред јавен обвинител.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.