Единаесет лица умреа на лице место, а дванаесеттата почина во операциона сала. Десетици се во болница. Во шок сум, на таблети за смирување. Животот ми е уништен – вели Јачек Антоскиевз, сопственик на транспортната компанија Магапол, чиј автобус доживеа тешка несреќа во Хрватска, вчера наутро.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.