Вработен во Народното собрание на Република Србија Н.К.(45) загина денеска во зградата на Собранието додека се обидувал да го поправи лифтот.

Како што објавуваат српските медиуми, лифтот ненадејно тргнал и му ја откинал главата на работникот кој вообичаено бил задолжен за одржување на водоводот.

Вработените веднаш повикале Итна помош, која можела само да констатира смрт.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.