Претседателот на Европскиот совет Шарлс Мишел и претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, ќе ги примат лидерите на земјите-кандидатки за членство во ЕУ.

Tема на разговорот ќе биде новата методологија за преговори која ќе биде претставена на лидерите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.