Напнато е и вечерва во Белград. Демонстраните неколку часа безуспешно се обидуваа да влезат во Паралентот но полцицијата го брашене влезот и ја опколи целата зграда.

Кога видоа дека обидите им се залудни, демонтрантите почнаа да фрлаат со камења, шишиња и со заштитните огради, додека пак полицијата возврати со солзавец за да ги растера.

Поглднете во живо

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.