Околината на Лесковац е завиена во црно по веста дека нивниот сограѓанин Марко Здравковиќ загинал во сообраќајна несреќа во близина на Нирнберг во Германија. Автомобилот БМВ го управувал неговиот шеф, а Марко бил совозач.

И двајцата загинале на местото на трагедијата откако со возилото удриле во камион поради лизгавиот автопат. Во кобната ноќ тие се враќале од работа.

22 годишниот Марко во Германија заминал за да заработи за живот и работел како градежен работник

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.