Во никој случај да не се оперира, лековите препишани од лекарот да не ги зема. Вака во допишувањата со сестрата на 31-годишниот Славчо Петров, кој боледувал од тумор на мозокот, јас советува Мирослав Петровиќ, самонаречен доктор, добро познат шарлатан во Србија.

Сепак, сестрата на Славчо, Билјана Јовановиќ, и неговото семејство, му верувале на советите тој да пие цедени сокови, да ја консумира тинкутара која Петровиќ му ја дал и во никој случај да не одат на лекар.

Петров почина на 7 јануари. Неговата сестра пред два дена во утринска програма се соочи со Петровиќ, кој тврди дека никогаш не го видел Петров и дека само ги советувал.

Блиц“ ја објавува целата преписка помеѓу Петровиќ и Јовановиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.