Лекарите за ова лето препорачуваат да се избегнат долгите патувања што поради горештините но и поради корона кризата. Доколку сепак не сакате да се откажете од летување, совет е да патувате со возило а не со автобус.

Ако одите со автомобил тоа е во ред, но на дестинацијата треба да се однесувате внимателно со маска и дистанца. За автобус е друга приказна-вели доктор Кон.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.