Кавачкиот клан имал и свој ценовник според кој газда Радоје Звицер плаќал за преносот на дрогата. Па така така еден „Курир“ за шверц внатре во земјата добивал 250 евра од ден.

Но, доколку требало дрогата да се пренесе во западноевропските земји цената било неколкукратно поголема.

Па така, шверц во Хрватска изнесувал 750 евра, до Австрија 800, а до Германија од 1000 до 1200 евра.

Најскапо чинело шверцувањето до Штутгарт Германија за кој се довивало и до 1500 евра од една пратка.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.