Српските власти најавија дека наскоро ќе започнар рушење на куќата на Веља невоља. Ова здадние на Вељко Беливук важи за најлуксузните во населбата Звездара. Има околу 400 квадрати, обезбедено е со камери а досега никој не успеал да види како е внатре.

Локалните власти велат дека куќата ги нема неопходните дозволи, односно е дивоградба и оти затоа мора да биде срушена.

Стаклата во куќата на Веља се блиндирани и изграден е ходник со кој е поврзан со соседната куќа во која живее неговиот партнер Марко Миљковиќ кој исто така е во притвор.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.