Цената на огревното дрво во Србија почна да паѓа. Побарувачката малку се смири, луѓето веќе се подготвија за зимата што ни претстои, па цените на овој вид огревно дрво престанаа да дивеат.

Така, метар топола сега се продава за четири илјади динари односно 2000 денари.

За разлика од Србија, кубик дрво во Македонија чини околу 5400 денари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.