Избезумен човек влегол во зграда на улицата „Адмирал Гепрат“ во Белград, извадил нож и со него почнал да боде луѓе.

Како што објавија српските медиуми, полицијата брзо реагирала и го совладала напаѓачот. Мотивите за нападот засега се непознати.

Нападот се случил спроти црквата Вознесение, набрзо пристигнала брза помош, а повредените биле згрижени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.