Две лица се повредени во оружен напад кој ноќеска се случил во Стариот град во Будва, по што полицијата го блокирала градот. Полицијата соопшти дека повредените се надвор од животна опасност и се префрлени во которската болница. Инцидентот се случил во два часот по полноќ.

Според локалните медиуми, нападот се случил во ресторан во Стариот град во Будва. Непознато лице, кое носело маска, пукало со „шкорипион“ од засега непознати причини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.