Беким Јашари, внукот на Адем Јашари кој е попознат како основач и „крвник“ на УЧК им порача на Србите дека не се добредојдени на Косово.

Постојат држави и луѓе кои не се добредојдени, тоа се Србија и Русија.. Нашата држава има многу пријатели.Исламска држава го поддржува нашиот народ така да е спречена секоја тенденција на верска основа на нашата традиција, историја и идентитет-порача Јашари.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.