Во Црна Гора се потврдени првите случаи на новиот коронавирус, рече премиерот Душко Марковиќ. Тој додаде дека нема простор за паника.

Како што е објавено на Твитер на Владата на Црна Гора, потврдени се два случаи Ковид-19 во Црна Гора.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.