Двајца Срби се во карантин во Шабац поради сомнение дека се заболени од коронавирус. Еден се вратил од Тајалнд, а другиот од Милано, пишува српски „Блиц“.

Хоспитализираните мажи се во изолација.

Пацинетите се одвоени зошто доаѓаат од означени подрачја. Патникот на Тајланд таму престојувал во период додека немало изолирани случаи на коронавирус, додека патникот од Милано добил температура, па според прописите, неговата здравствена состојба мора да биде следена и контролирана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.