Долга колона возила на војската на Србија снимена е на пат кон административинот премин со Косово.
Откако ситуацијата од вчера денеска до некаде е смирена, силите на војската останаа во приправност.

Како што пишуваа српските медиуми, нападот на косовските специјалци запрен е кога полетале српските мигови.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.