Случајно или не, говорот од собраниската говорница жената го завршува со зборовите: „И шта чемо сад?“. А тие зборови, нели, се препознатлив дел од текстот на овогодинешната српска претставничка на Евровизија, Констракта.

Уште поинтересно е тоа што откако собраниската говорница останува празна, тој од горе го вклучува микрофонот и вели: „Заступница мора биди здрава“.

А најинтересното, пак, е тоа што целата оваа сцена се одвива во хрватскиот Парламент.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.