Ќерката на Доналд Трамп, претседателот на САД, Тифани пристигна во Белград.

Најмладата ќерка на американскиот претседател синоќа со друштво се забавувала на Скадарлија.

Тифани која студира право и се занимава со манекенство, била во придружба на своето момче Мајкл Булос, кој живее во Велика Британија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.