Нинослав Јовановиќ, попознат како Малчанскиот бербер од затворот во Ниш е префрлен во психијатриска клиника во Белград.

Таму треба да му се утврди дали бил пресметлив кога ја киднапирал и силувал малата Моника. Лекарите треба да утврдат каква била неговата состојба и дали би можел да го повтори кривичното дело.

Вр основа на овој наод, судот треба да одлучи дали ќе биде подигнато обвинение или ќе биде пуштен да се брани од слобода.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.