Страшно убиство се случило вчера вечер во белградската населба Калуѓерица, 20-годишниот Павле.Т со нож во изнајмениот стан ја заклал мајка си.

Неколку пати ја избодел со нож во градите неколку пати, а потоа и го пресекол и вратот.

Итната помош пристигнала на местото на злосторството и се обиделе да ја реанимираат, но на жената и немало спас, па можеле само да констатирата смрт.

После убиството момчето побегнало, но е уапсено 10 минути подоцна.

Полицијата го нашла и ножот со кој што е убиена жената.

После апсењето момчето зборувало неповрзано, а засега одреден му е притвор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.