Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин за ТВ Пинк откри дека Кавачкиот клан годишно од дрога „врти“ една милијарда евра и поради тоа се чуствувале дека можат да прават што сакааат. Затоа, вели Вулин, се стега обрачот околку водачот на кланот Радоје Звицер и тој сега не живее толку комфорно.

Тоа се страшно многу пари.Тие се во состојба да платат и да донесат платен убиец од другата страна на светот кој нема ни да знае во кого пука. Само ќе ја заврши работата и ќе си замине-објасни Вулин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.