Излегуваат нови детали за Кавачкиот клан. Тие имале разработен план план за шверц на дрога како и за пренесување до Балканот.

За една испорака на дрога од Шпанија плаќале и до 300.000 евра а парите биле вакумирани за полесно да се пренесат.

Шпанија и Холандија биле нивна најчеста база од каде што им доаѓала дрогата од Јужна Америка, а оттаму за суми од 250 до 1500 евра локални курири ја доставувале до потошувачите ширум Европа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.