Во Србија е разбиена голема авто мафија. Во акција на српската полиција е пронајдена група која во Белград крадела автомовили а во Чачак имале работилница каде ги расклопувале во делови или пак ги продавале цели доколку веднаш некој бил заинтересиран.

При претресот пронајдени биле „Шкода октавија“, „Голф 7“, цели мотори, бандаши, крила,шасии, седишта, скапи радија, сензори, хауби и се што е потребно на купувачите.

Погледнете како изгледал „салонот“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.