Претседателот Александар Вучиќ денеска е најмоќниот човек во Србија. Тој уште од мал покажувал дека има капациетет и бил еден од најдобрите ученици, т.н „вуковци“.

Телевизија Белград во 1980 година, кога Александар имал десет години имал прилог за него каде тој говори за неговите цели кога ќе порасне.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.