Осум лица загинаа во разорниот земјотрес кој пред точно две недели го потресе хрватскиот град Петриња. Со пријавени штети во над 37 илјади објекти, од кои досега 2.200 се прогласени за непоправливи, градот денеска изгледа вака:

Фото: Индекс.хр

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.